دانلود رایگان کتاب مهاجر با فرمت pdf

معرفی کتاب:(مهاجر)

(مهاجر)در بردارنده زندگینامه و خاطراتی از سردار شهید مهندس محمود شهبازی، کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است.

(مهاجر)شهید محمود شهبازی در ۱۳۳۷ در اسپاهان زاده‌شد و در سحرگاه دوم خرداد ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس در جبهه نهرخین ( جاده اهواز به خرمشهر ) و اندکی قبل از آزادسازی خرمشهر به گواهی رسید. او جانشین فرمانده لشگر ۲۷ محمد فرستاده الله بود . در بخشی از کتاب که مربوط به سنه ۱۳۵۷ است (مهاجر)

می‌خوانیم:

سال ۱۳۵۷ اوج کارهای محمود بود. از طرفی او دانشجوی فعال و نمونه‌ای بود. نمی‌خواست از لحاظ درسی از دیگران عقب بماند. او ترم‌های نخست و دوم را با نمرات زیاد عالی گذراند.(مهاجر)

از سویی دیگر در ساحل تحصیل به امر تدریس نیز مشغول بود. او در مدارس تهران مشغول تدریس شده بود. می‌خواست هزینه‌های فعالیت‌های انقلابی خود را تأمین کند. این پیشه روحیه‌ی مدیریت او را نیز افزایش می‌داد.(مهاجر)

برادرش برای ادامه‌ی تحصیل در آمریکا بود. محمود، کمک فکری به برادر را از یاد نبرده بود. هر چند او برادر بزرگ‌تر محمود بود و از نیروهای مؤمن دانشگاهی به شمار می‌رفت.(مهاجر)

امّا محمود هر از چند گاهی نامه‌ای برای برادر می‌نوشت و ضمن تشریح شرایط انقلاب و کشور مواردی را متذکر می شد:

«برادر جان، در سه محل است که چهره‌ی حقیقی انسان ارائه کرد پیدا می‌کند؛ یکتا در سلول (زندان)، دیگری در بستر اجل و دیگری در هجرت.(مهاجر)

پس کوشیدن کن که همیشه به یاد خدا باشی. (همواره به یاد خدا باشید تا رستگار شوید)

و سایر اینکه سعی نماییم از خوابی که ما را فراگرفته بیدار شویم. به قول مولا امیرالمؤمنین (ع): ملت خواب هستند، زمانی که می‌میرند بیدار می‌شوند.(مهاجر)

محمود زمانی هم که برای مشایعت همنشین به فرودگاه آمده بود یک جلد قرآن به او هدیه عدل الی در سفر به آن‌سوی آب‌ها توشه‌ی راهش باشد.(مهاجر)

مولف:شان تن

مترجم:نیما م.اشرفی

زبان:فارسی

تعداد صفحات:119

کیفیت صفحات:عالی

فرمت کتاب:پی دی افpdf

سفارش کتاب(pdfوچاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814

5,810 -

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید


mohajer_1548935955_21561_1561_1222.zip7.68 MB

خرید محصول

پرداخت و دانلود محصول
بررسی اعتبار کد دریافت کد تخفیف
مبلغ قابل پرداخت : 5,810 تومان پرداخت از طریق درگاه
انتقال به صفحه پرداخت